ścienna listwa na cztery gniazda

Oyaide jest znanym i cenionym producentem kabli sieciowych oraz gniazdek ściennych. Od dłuższego czasu proponuje również wyrafinowane listwy sieciowe i rozgałęźniki, jednak – jak dotychczas – wyłącznie na rynek japoński. Zmieniło się to wraz z modelem MTS-6e. Jest to listwa ścienna z sześcioma gniazdami typu Schuko (dostępna jest także wersja czterogniazdkowa MTS-4e). Jej obudowę wykonano z bardzo sztywnych blach z wysokiej klasy stali nierdzewnej, której powierzchnię wielokrotnie wypolerowano. Wewnętrzne okablowanie wykonano z przewodów srebrnych 4N o średnicy 2 mm. Zazwyczaj metale poddawane są procesom przyspieszającym starzenie się (leżakowanie) po to, aby przeciwdziałać ich sztywnieniu. W tym przypadku przewody na wewnętrzne połączenia poddano jedynie procesowi eliminującemu utlenianie się ich powierzchni.


Gniazdka to topowe konstrukcje Oyaide, model SWO-XXX-E, z body wykonanym z PBT (Polybutylene terephthalate), wypełnionego w 30% mikrokuleczkami ze szkła. Szczególną uwagę poświęcono elementom stykowym. Użyto do ich budowy odtlenionego brązu fosforowego, pokrytego wieloma warstwami złota i palladu. Gniazda pinów mają specjalną, opatentowaną budowę, opartą o dwa sprężynujące elementy i bardzo duże pole styku, gwarantujące niezwykle mocny docisk. Także gniazdo IEC jest ważne – dlatego Oyaide użyło produkowanego przez siebie, hi-endowego gniazda IEC 320 RR ze stykami z mosiądzu pokrytego srebrem i rodem.

 

listwa zasilającaCechy szczególne:

- kontakt typu Dual-Spring, z dwoma elementami sprężystymi, zaprojektowany specjalnie do najdroższych gniazdek Oyaide. Dzięki ich silnemu dociskowi oraz powierzchni styku o szerokości 9 mm znacząco zredukowano wibracje pinów i poprawiono kontakt.

- body gniazdek wykonane z PBT (Polybutylene terephthalate), wypełnionego w 30% mikrokuleczkami ze szkła – ma ono znakomitą charakterystykę mechaniczną oraz fantastyczne właściwości dielektryczne.

- specjalna konstrukcja body, z osobno formowanym dnem i górą, wyjątkowo efektywnie tłumi wysokie częstotliwości. Małe odległości między body i elementami mocującymi piny dodatkowo redukuje wibracje. 

- wszystkie elementy, począwszy od grubych na 6 mm elementów stykowych, na śrubkach skończywszy, wykonano z materiałów niemagnetycznych.

- obudowę wykonano z bardzo sztywnej stali nierdzewnej, odmiany zwanej „SUS304”. Stanowi ona pierwszą linię obrony przed promieniowaniem elektromagnetycznym oraz szumem w bardzo szerokim spektrum. 

- obudowa od wewnątrz została wytłumiona materiałem VEM 313 (Visco Elastic Material).

- okablowanie wewnętrzne wykonano z 2 mm miedzi OFC 4N.

- aby odseparować listwę od podłoża, postawiono ją na specjalnie do tej roli przygotowanych kolcach – można wybrać podparcie czteropunktowe lub trzypunktowe. 

- Ilość gniazd: 4