HPC-35, HPC-62 – kable słuchawkowe dla Ultrasone etc.

kable połączeniowe od słuchawek

 

W czasach dominacji iPoda przestrzeń, w której możemy się cieszyć muzyką wzrosła w nieprawdopodobny sposób. Dzięki ich poręczności i wygodzie obsługi przenośne odtwarzacze muzyki są powszechnie rozumiane jako odtwarzacze nowej generacji – i to nie tylko dla przeciętnego słuchacza, ale także dla audiofila.

Ważną zmianą było również to, że coraz częściej firmy produkujące słuchawki – jak np. Ultrasone czy AKG – wyposażają swoje produkty w odłączane kable słuchawkowe. Jest więc rosnąca liczba użytkowników, którzy chcą wypróbować swoje słuchawki z lepszymi kablami niż te stosowane fabrycznie. 

Równocześnie daje się zauważyć ogromny wzrost popularności przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych. Dzięki coraz lepszym akcesoriom związanym z odsłuchem muzyki przez słuchawki dźwięk tych przenośnych urządzeń jest coraz to lepsza i lepsza. Aby sprostać wymogom nowych czasów w Oyaide zaprojektowano całą serię przeznaczonych do tego kabli o nazwie HPC.

Do produkcji tej serii zastosowano nowo wyprodukowany kabel HPC-22W, wykonano przewodniki z ultra-czystej miedzi PCOCC-A
Również wtyki zostały opracowane bezpośrednio do tego projektu. Ich metalowe elementy wykonano z mosiądzu spełniającego wymogi RoHS. Pokrywany jest najpierw srebrem, a następnie rodem. Pomaga to nie tylko chronić końcówki przed utlenianiem, ale także poprawia ich własności elektryczne.

Zamiast skręcać ze sobą cały kabel przewodniki pogrupowano w trzy wiązki, po dwadzieścia drucików (średnica każdego 0,08 mm) i dopiero trzy sekcje tworzą jeden bieg przewodnika, stabilny mechanicznie. Ich średnica wynosi 0,3 mm², a więc jest trzykrotnie większa niż klasycznego kabla. Jako izolator w HPC-22W zastosowany został płaszcz z PFA o grubości ścianek 0,18 mm.

Dostępne odmiany:
HPC-35 1,3 m (3,5 mini-jack na mini XLR)
HPC-35 2,5 m (3,5 mini-jack na mini XLR)
HPC-62 1,3 m (duży jack na -jack na mini XLR)
HPC-62 2,5 m (duży jack na -jack na mini XLR)

Obsługiwane słuchawki:
SENNHEISER HD 205, HD 215/ULTRASONE PRO 550, PRO 650, PRO 750, PRO 2500, PRO 900, DJ1 PRO, HFI-2200, Proline 550, Proline 650, Proline 750, Proline 2500/Equation Audio RP-21, RP-22X, RP-15MC/Pioneer SE-MONITOR 10R, SE-MONITOR 8/Sony MDR-NC500D, MDR-NC60/Audio-Technica ATH-ANC7/GOLDRING DR-150/PANASONIC RP-HC500, RP-DH1200/PHLIPS SHN9500 

kable słuchawkowe marki Oyaide

SLCS – wtyki RCA z centralnym pinem wykonanym z czystego srebra 4N

Wtyk jest bramą dla transmisji sygnału audio, definiującymi jakość dźwięku. Podobnie, jak oryginalne wtyki serii SL, modele SLSC i SLSB są wykonane tak, aby zmaksymalizować możliwości każdego kabla. Aby zapewnić maksymalną przepływność na centralny pin zastosowano czyste srebro 4N – materiał o najwyższej przepływności elektrycznej. 

Body

Metalowe elementy wtyków wykonane są z mosiądzu na ultra-precyzyjnych obrabiarkach CNC. Do ich wykończenia wykorzystano warstwę chromu, nakładaną w podobny sposób, jak na wysokiej klasy aparatach fotograficznych. 

Centralny pin

Centralny pin został wykonany z czystego srebra 4N o średnicy 4 mm na obrabiarkach CNC. Element ten jest następnie utwardzany i ręcznie polerowany. 

Izolator

Izolator ma znaczący wpływ na jakość transmitowanego sygnału. Aby do minimum zminimalizować straty zastosowano w tych wtykach PTFE (spieniony Teflon), będący znakomitym izolatorem o niskiej stratności.

Dane techniczne:
Materiał centralnego pinu: srebro 4N, utwardzane i polerowane
Materiał nakrętki: chromowany mosiądz
Metoda łączenia: lut
Średnica otworu: 9 mm
Pakowane: po 4 szt.

Data wprowadzenia do sprzedaży: 20.01.2004