HPC-SS, HPC-LS, HPC-LL – kable połączeniowe do urządzeń przenośnych mini-jack – mini-jack

zestaw kabli przenośnych

W czasach dominacji iPoda przestrzeń, w której możemy się cieszyć muzyką wzrosła w nieprawdopodobny sposób. Dzięki ich poręczności i wygodzie obsługi przenośne odtwarzacze muzyki są powszechnie rozumiane jako odtwarzacze nowej generacji – i to nie tylko dla przeciętnego słuchacza, ale także dla audiofila.

Równocześnie daje się zauważyć ogromny wzrost popularności przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych. Dzięki coraz lepszym akcesoriom związanym z odsłuchem muzyki przez słuchawki dźwięk tych przenośnych urządzeń jest coraz to lepsza i lepsza. Aby sprostać wymogom nowych czasów w Oyaide zaprojektowano całą serię przeznaczonych do tego kabli o nazwie HPC.

Do produkcji tej serii zastosowano nowo wyprodukowany kabel HPC-22W, wykonano przewodniki z ultra-czystej miedzi PCOCC-A

Również wtyki zostały opracowane bezpośrednio do tego projektu. Ich metalowe elementy wykonano z mosiądzu spełniającego wymogi RoHS. Pokrywany jest najpierw srebrem, a następnie rodem. Pomaga to nie tylko chronić końcówki przed utlenianiem, ale także poprawia ich własności elektryczne.
Zamiast skręcać ze sobą cały kabel przewodniki pogrupowano w trzy wiązki, po dwadzieścia drucików (średnica każdego 0,08 mm) i dopiero trzy sekcje tworzą jeden bieg przewodnika, stabilny mechanicznie. Ich średnica wynosi 0,3 mm², a więc jest trzykrotnie większa niż klasycznego kabla. Jako izolator w HPC-22W zastosowany został płaszcz z PFA o grubości ścianek 0,18 mm.

Kable HPC, każdy od długości 15 mm, dostępne są w trzech wersjach:
HPC-SS (prosty mini-jack na prosty mini-jack)
HPC-LS (kątowy mini-jack na prosty mini-jack)
HPC-LL (kątowy mini-jack na kątowy mini-jack)