HPC-X35, HPC-X62 – kable słuchawkowe dla AKG, Pioneer etc.

kable do słuchawek

W czasach dominacji iPoda przestrzeń, w której możemy się cieszyć muzyką wzrosła w nieprawdopodobny sposób. Dzięki ich poręczności i wygodzie obsługi przenośne odtwarzacze muzyki są powszechnie rozumiane jako odtwarzacze nowej generacji – i to nie tylko dla przeciętnego słuchacza, ale także dla audiofila.

Ważną zmianą było również to, że coraz częściej firmy produkujące słuchawki – jak np. Ultrasone czy AKG – wyposażają swoje produkty w odłączane kable słuchawkowe. Jest więc rosnąca liczba użytkowników, którzy chcą wypróbować swoje słuchawki z lepszymi kablami niż te stosowane fabrycznie. 

Równocześnie daje się zauważyć ogromny wzrost popularności przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych. Dzięki coraz lepszym akcesoriom związanym z odsłuchem muzyki przez słuchawki dźwięk tych przenośnych urządzeń jest coraz to lepsza i lepsza. Aby sprostać wymogom nowych czasów w Oyaide zaprojektowano całą serię przeznaczonych do tego kabli o nazwie HPC.

Do produkcji tej serii zastosowano nowo wyprodukowany kabel HPC-22W, wykonano przewodniki z ultra-czystej miedzi PCOCC-A

Również wtyki zostały opracowane bezpośrednio do tego projektu. Ich metalowe elementy wykonano z mosiądzu spełniającego wymogi RoHS. Pokrywany jest najpierw srebrem, a następnie rodem. Pomaga to nie tylko chronić końcówki przed utlenianiem, ale także poprawia ich własności elektryczne.

Zamiast skręcać ze sobą cały kabel przewodniki pogrupowano w trzy wiązki, po dwadzieścia drucików (średnica każdego 0,08 mm) i dopiero trzy sekcje tworzą jeden bieg przewodnika, stabilny mechanicznie. Ich średnica wynosi 0,3 mm², a więc jest trzykrotnie większa niż klasycznego kabla. Jako izolator w HPC-22W zastosowany został płaszcz z PFA o grubości ścianek 0,18 mm.

Dostępne odmiany:
HPC-X35 1,3 m (3,5 mini-jack na mini XLR)
HPC-X35 2,5 m (3,5 mini-jack na mini XLR)
HPC-X62 1,3 m (duży jack na -jack na mini XLR)
HPC-X62 2,5 m (duży jack na -jack na mini XLR)

Obsługiwane słuchawki: AKG EK300, EK500S, K141, K171 MkII, K240 MkII, K271 MkII, PIONEER HDJ-2000