Focus-1 – wtyki XLR

wtyki Focus marki Oyaide

Firma Oyaide poprawia jakość swoich produktów zwracając uwagą na każdy, nawet najdrobniejszy szczegół – zarówno strukturę, jak i wygląd. I tylko wtedy, kiedy wszystkie te sfery są ze sobą zintegrowane produkt jest udany. Dlatego też w Oyaide największe nakłady łoży się na dział badawczy i rozwoju.
Prace nad wtykiem XLR Focus 1 trwały ponad rok. Projekt zainspirowany został budową obiektywu wysokiej klasy aparatu fotograficznego.

Oryginalność

We wtyku Focus 1 zastosowano nowatorki system zamykania. Wyk jest mocowany w gnieździe jednym ruchem, przez jego wpięcie. Wypięcie wtyku dokonywane jest przez naciśnięcie metalowego ringu. Specjalnie na potrzeby tego systemu blokującego mechanizm z łożyskiem kulkowym, wykonany przez firmę specjalizującą się w ultra-precyzyjnych pracach. Innowacyjne jest też podejście do wykonania elementów przewodzących sygnał. Pin no. 1 (masa) jest 3 mm dłuższy niż pozostałe dwa, dzięki czemu pierwsza łączy się właśnie masa, unikając w ten sposób głośnego uderzenia „pop” w głośnikach. 

Materiały

Piny we wtykach Focus 1 wykonane są z brązu fosforowego, precyzyjnie frezowanego na maszynach. Piny są następnie srebrzone i rodowane, bez pośrednictwa materiałów pośredniczących. Piny są następnie wtapiane w sztywny element z PBT w 30% wypełnionego włóknem szklanym. Połączenie to gwarantuje minimalizację wibracji.
Zewnętrzny element wykonano na obrabiarkach CNC i wykończono chromem podobnie, jak to się robi w drogich aparatach fotograficznych. 

Dzięki dużemu otworowi montażowemu o średnicy 12 mm mamy niemal nieskończone możliwości kreowania własnych kabli. Wyprofilowany wylot otworu ułatwia montaż kabla i przeciwdziała łamaniu się przewodników. Gumowy ring wewnątrz body przeciwdziała wibracjom.

Wygląd

Projekt plastyczny wtyków Focus 1 inspirowany jest wysokiej klasy aparatami fotograficznymi, co nadaje im subtelny i lekki wygląd. Dla zaznaczenia lewego i prawego kanału zastosowano kryształy Swarovsky’ego – czerwony i niebieski, co daje im unikalny wygląd. 

Dane techniczne:

- piny: brąz fosforowy, srebrzony (1,5 μm) i rodowany (0,3 μm)
- zewnętrzna obudowa: chromowany mosiądz
- otwór: 6 mm (z gumowym elementem przeciwdziałającym łamaniu); 12 mm bez gumowego elementu
- pakowanie: po 4 szt.

Data wprowadzenia do sprzedaży: 25.08.2008