MJ-12 – metalowa podkładka pod płytę

podkład metalowy pod płytę

Podkładka pod płyty MJ-12 została zaprojektowana po to, aby poprawić odczyt płyt gramofonowych. Powierzchnia MJ-12 została ukształtowana tak, aby była zagięta w stronę środka pod kątem 1º. Jeśli zastosujemy wraz z nią docisk (rekomendowana waga – ponad 300 g), płyta zostanie idealnie dociśnięta do tej powierzchni. Korygujemy w ten sposób pofałdowanie płyty i umożliwiamy dokładniejsze prowadzenie igły w rowku. 

W powierzchni tego niezwykle sztywnego dysku, o powierzchni pokrytej bardzo twardym spiekiem aluminiowo-ceramicznym, wydrążono otwory ułożone w kształt spirali. Dzięki nim w wyraźny sposób zmniejszono wibracje.

 

podkładki metalowe pod płytęMJ-12 wykonano z aluminium A5052, charakteryzującego się wyjątkowymi charakterystykami. Dzięki specjalnemu wykończeniu dysku, spiekiem z aluminium i ceramiki w wyjątkowo efektywny sposób tłumione są mikrowibracje, a dysk chroniony jest przed uszkodzeniami mechanicznymi. 
Aby uzyskać jak najlepsze tłumienie drgań przed zastosowaniem MJ-12 należy ściągnąć z talerza gramofonu wszystkie maty. Najlepiej stosować ją razem z dociskiem STB-MS. Stosując je razem ze 180 g płytą LP odległość od powierzchni talerza do powierzchni płyty wynosi 40 mm, co należy wziąć pod uwagę, ustawiając odpowiednią wartość VTA.