QAC-202 3.5MLS – – kable połączeniowe do urządzeń przenośnych mini-jack – mini-jack

Kabel przenośny mini jack

Nowa generacja cyfrowych odtwarzaczy współpracuje z komputerami PC/MAC, korzystając z ich bibliotek muzycznych. Powoli stają się one nowym standardem w odtwarzaniu muzyki. Odpowiadając na zachęty płynące od klientów firma Oyaide Electric opracowała kabel zakończony z obydwu stron wtykami mini-jack. QAC-202 3.5MLS odkryje potencjał każdego przenośnego urządzenia, jakie za jego pomocą podłączymy.

Przewodnik LC-OFC

LC-OFC Quantum to materiał wykonywany z linearyzowanej krystalicznie miedzi OFC. Przez pozbycie się przejść między kryształami, można osiągnąć nadzwyczajną czystość (99,995%) i niską zawartość tlenu (mniej niż 10 ppm). Opracowany pierwotnie przez firmę Hitachi proces został zastosowany do przygotowania interkonektu QAX-112, który pozostawał w sprzedaży przez ponad dekadę. Chociaż sprzedaż kabla została zakończona – powodem było zamknięcie fabryk Hitachi nastawionych na audio – w 2008 roku Oyaide zdecydowało się odtworzyć proces LC-OFC Quantum.

Struktura

Do jego budowy została zastosowana trzywarstwowa, koncentryczna struktura, dająca maksymalną gęstość i mechaniczną regularność na całym biegu kabla. Udało się to dzięki wypełnieniu wszystkich wolnych miejsc wewnątrz zewnętrznej powłoki kabla.

Izolator

Aby udało się przesłać sygnał bez żadnych deformacji, zachowując wysoką jakość dźwięku konieczne jest podjęcie decyzji co do zastosowanego materiału izolacyjnego. Dla QAC-202 3.5MLS wybraliśmy PE (polietylen), charakteryzujący się niską dielektryczną, a także niską pojemnością tak wykonanego kabla. Dało to znakomite charakterystyki w zakresie wysokich częstotliwości. 

Ekran o wysokiej gęstości

LC-OFC Quantum został zastosowany zarówno do produkcji rdzenia kabla, jak i ekranu po to, aby ochronić delikatny sygnał audio. Wysoka gęstość plecionki ekranu (pokrycie ponad 90%) chroni kabel przed zewnętrznymi szumami. 

Wewnętrzny i zewnętrzny płaszcz

Na wewnętrzny i zewnętrzny płaszcz zastosowaliśmy LDPE (Low-Density Polyethylene). Zewnętrzny płaszcz spełnia wymogi RoHS. Jego kolor „Forest Green” oddaje głęboki i emocjonalny charakter przewodników LC-OFC Quantum.

Wtyki mini-jack 3,5 mm (P-3.5 6TL/P-3.5 6TS)
Do zakończenia kabli QAC-202 3.5MLS wykorzystano wtyki P-3.5 6TL i P-3.5 6TS Oyaide. Sygnał płynie z wtyku kątowego w kierunku wtyku prostego. Zewnętrzna powłoka wtyków wykonana jest z mosiądzu spełniającego wymogi RoHS i wykończone są złotą warstwą. Nakrętka wykonana jest na precyzyjnych maszynach CNC i pokryta jest warstwą chromu. Ponieważ wylot zakrętek ma średnicę 6 mm, a więc dokładnie taką samą jak średnica kabla, mocowanie jest wyjątkowo stabilne. 

Dane techniczne:

Przewodnik/ekran: LC-OFC Quantum (Class 1 LC-OFC); 128 drucików o średnicy 0,12 mm każdy
Dielektryk: PE/LDP
Płaszcz zewnętrzny: PVC bez Pb
Średnica: 6 mm
Rezystancja kabla: 42 Ω/km (20°C)
Rezystancja izolacji: 1000 MΩ/km (20°C)
Wtyki: P-3.5 6TL/ P-3.5 6TS 
Długość: 1 m
Data wprowadzenia do sprzedaży: 02.03.2009